سفر به کلن

تور کلن

مشاهده کامل

راهنمای سفر به شهر کلن

نگاهی اجمالی به کلن و دیدنی های کلن

آلمان کشوری است که اغلب آن را با بنادر تاریخی، قصرهای قرون وسطایی و پیشرفت خارق العاده صنعتی می‌شناسند؛ و کُلن، شهر بازگشته از دنیای مردگان با رمز و رازهای شگفت انگیزش در غرب هفتمین مقصد گردشگری جهان جای‌ گرفته‌ است.

این شهر دو هزار ساله، که چهارمین شهر بزرگ آلمان است، در بستر رودخانه راین بنا‌‌ شده‌ و جریان آب طی قرن‌ها در این مسیر، دره‌های سرسبز با شیب‌های تند، طبیعتی چشم‌نواز و مناظری نفس‌گیر خلق کرده‌‌ است.

در‌ جریان جنگ جهانی دوم، این شهر تاریخی که قسمت‌های قدیمی آن با معماری سبک رومیِ به جا مانده از زمان استیلای امپراتریس آگریپینا شناخته می‌شود، شاهد یکی از بزرگترین کشتارهای تاریخ بود. متفقین قسمت‌های اعظم شهر را با بمباران هوایی به خاکستر تبدیل کردند و آسمان شهر را آتش زدند. اما بسیاری از بناهای تاریخی از جمله کلیسای مقدس جامع به طرز معجزه‌آسایی سالم ماندند.

عکس‌های سیاه و سفید به‌جا‌مانده از جنگ جهانی دوم که در آن کلیسای جامع وسط تلی از خاکستر پابرجا مانده واقعا حیرت‌آور است. این ماجرا آنقدر عجیب به نظر می‌رسید که افسانه‌های زیادی در مورد قداست برخی مکان‌های تاریخی این شهر شکل گرفت و کلن در کنار شهرهایی مثل درسدن به سرزمین بازگشته از دنیای مردگان مشهور شد.

کلن بعد از جنگ، به زیباترین شکل بازسازی شد. به‌ همین‌ خاطر معماری آن تلفیقی از سنت و مدرنتیته است و تعاملی شگفت‌انگیز بین سبک‌ها و ایده‌آل‌های بیرون‌زده از دل تاریخ با هر چیزی که در شهرهای صنعتی وجود دارد در آن جاریست.

کلن، شهری که عشق‌تان را جاودانه می‌کند!

شاید برایتان عجیب باشد اما سالانه هزاران عاشق به کلن می‌روند تا با دخیل بستن به یک پل فلزی عشقشان را جاودانه کنند! افسانه‌های شگفت انگیزی درباری این پل که روی رودخانه‌ی راین و در کنار کلیسای جامع بنا شده است وجود دارد. این افسانه‌ها آنقدر جذاب هستند که عاشق‌ها را وسوسه کند در سفرشان به کلن به این پل سری بزنند و با قفل بستن به آن، عشق‌شان را ابدی کنند. بر روی اغلب این قفل‌ها نام دو عاشق و یک تاریخ ذکر شده‌است. گاهی خواندن عبارات روی قفل‌ها، ساعت‌ها گردشگران را سرگرم می‌کند.

حمل و نقل کلن

کلن، بزرگترین شهر آلمانی مجاور رود راین است و بندر فعالی دارد. فرودگاه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر است و قطارهای سریع السیر کلن را به شهرهای مختلف آلمان و دیگر شهرهای اروپایی از جمله آمستردام، بروکسلی و پاریس مرتبط می‌کند. راین زایل بان تنها تراموای هوایی آلمان است که از روی رودخانه راین عبور می‌کند و در شهر کلن مشغول به کار است.

ادامه مطلب ...

آب و هوای کلن

بهترین زمان سفر به کلن

دمای هوای كلن بين ۱ تا ۲۴ درجه سيليسيوس است. این شهر زمستان ملايمی دارد و به ندرت در آن برف می‌بارد . پاييز کلن هوایی ايده‌آل و مناظری رمانتیک دارد. هتل‌ها در ماه‌های سپتامبر تا اكتبر ارزان‌ترند و همزمان با برپایی كارناوال‌ها قیمت اجاره اتاق بالاتر می‌رود. بهترین زمانِ سفر به کلن همزمان با برپایی کارناوال‌های خیابانی و همین‌طور بین ماه‌های مه و سپتامبر است که جشنواره‌ی تابستانی برگزار می‌شود. کارناوال بزرگ کلن اواسط نوامبر و در روز "سه شنبه‌ی چرب" آغاز می‌شود و روز "چهارشنبه‌ی خاکستر" به پایان می‌رسد. این رویداد یک هفته‌ای، در روز "دوشنبه‌ی گل سرخ" با برگزاری رژه‌ای با حضور ١٣٠ گروه موسیقی و صدها اسب به اوج خود می‌رسد.

ادامه مطلب ...
تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند