سفر به پاریس

خانه فرانسه پاریس

راهنمای سفر به شهر پاریس

نگاهی اجمالی به پاریس و دیدنی های پاریس

شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه است که رود سن از آن می‌گذرد. پاریس به عنوان بزرگترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین القابی که به شهر پاریس داده‌اند «شهر نور» است که این نام هم به علت توسعه علم و دانش در این شهر است و هم به منظور پر نور بودن شهر پاریس در هنگام شب است.

به قول اروپایی‌ها پاریس یک موزه‌ تمام عیار است. پاریس، پایتخت فرانسه با کافه‌های رنگارنگ، قهوه‌های معروف و برترین رستوران‌های جهان بیش از 2000 سال قدمت دارد. شهر پاریس امروزه یکی از مراکز برجسته جهان برای کسب و کار، سرگرمی، هنر و فرهنگ است که به نام‌های مستعار "شهر عشق" و "شهر چراغ ها" مشهور است. همچنین از پاریس به عنوان پایتخت مد در جهان می‌توان یاد کرد، این شهر زیبا محل زندگی برخی از بهترین طراحان جهان از جمله یو سنت لوران، لنسوم، لورئال و کریستین دیور است. بی‌شک پاریس با جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری که دارد یکی از محبوب‌ترین مقصدهای سفر برای گردشگران سراسر دنیا است. جاهای دیدنی پاریس آن‌قدر زیاد و متنوع است که همیشه در این شهر جذاب چیزهای جدیدی برای دیدن و کشف کردن وجود دارد. ولی می‌خواهید مطمئن شوید که در سفر به پاریس بازدید از هیچ کدام از جاذبه‌های آن را را از دست نمی‌دهید.

ادامه مطلب ...

آب و هوای پاریس

پاریس از زیباترین شهرهای جهان به شمار می‌رود و فصول مختلف آن هرکدام زیبایی‌های منحصر به فرد خودشان را دارند. بهارهای پاریس شماره شگفت‌زده می‌کند، تابستانش زیباست و پاییزش رویاهایتان را به تصویر می‌کشد و زمستان‌هایش سرد است. آب و هوای پاریس از  آتلانتیک شمالی تاثیر می‌پذیرد و اقیانوسی است و به طور کلی می‌توان گفت آب و هوای پاریس در طول سال معمولی و مرطوب است.

ادامه مطلب ...
تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند