سفر به اسلواکی

خانه اروپا اسلواکی

راهنمای سفر به کشور اسلواکی

نگاهی اجمالی به اسلواکی و دیدنی های اسلواکی

 

اسلواکی یک کشور محصور در مرکز اروپا است. این منطقه توسط لهستان از شمال، اوکراین در شرق، مجارستان در جنوب، اتریش از غرب و جمهوری چک از شمال غربی محدود شده است. سرزمین اسلواکی حدود 49000 کیلومتر مربع گسترده است و عمدتا کوهستانی است. جمعیت بیش از 5.4 میلیون نفر است و اکثرا از اسلواکی تشکیل شده است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن براتیسلاوا است و دومین شهر بزرگ اسلواکی، Košice است.

زبان این کشور زبان اسلواکیایی است. این زبان به زبان چکی نزدیک است. گویش‌های شرق اسلواکی البته تفاوت بیشتری با چکی و دیگر گویش‌های اسلواکییایی دارند و درک متقابل میان مردم چک‌زبان با گویش‌های شرق اسلواکی محدود است.

اسلواکی دارای منظره‌های طبیعی، کوه‌ها، غارها، قلعه‌های قرون وسطایی و شهرها، معماری قوم، سالن‌های اسکی است. هر ساله گردشگران زیادی به اسلواکی سفر می‌کنند و جذاب‌ترین مقصد آنها پایتخت اسلواکی، براتیسلاوا و گردشگاه‌های ملی آن است.

شهرهای تاریخی و دیدنی اسلواکی

اسلواکی شامل قلعه‌های بسیاری است، که بیشتر آن‌ها در ویرانه‌ها هستند. بهترین قلعه‌های شناخته شده عبارتند از قلعه Bojnice (که اغلب به عنوان محل فیلم‌برداری استفاده می‌شود)، قلعهSpiš (در فهرست یونسکو)، قلعه اوراوا، قلعه براتیسلاوا و خرابه‌های قلعه Devín. قلعه Čachtice یک بار خانه یکی از قاتل سریالی زنان، بانوی خونین، الیزابت باتری بوده است.

پایتخت اسلواکی، براتیسلاوا بزرگ‌ترین شهر این کشور در جنوب غربی آن واقع شده است و تنها پایتختی در جهان است که با دو کشور مجارستان و اتریش مرز مشترک دارد. دو کرانه رود دانوب و موراوا زیبایی این شهر مدرن و همزمان سنتی را دو چندان نموده‌اند. از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی براتیسلاوا می‌توان به قلعه براتیسلاوا، قلعه دوین و نوی مست اشاره کرد.

 

 

ادامه مطلب ...

آب و هوای اسلواکی

آب و هوای اسلواکی معتدل با تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان های سرد، ابری و مرطوب است. شدت دما بین -41 تا 40.3 درجه سانتی گراد است، گرچه درجه حرارت کمتر از -30 درجه سانتی گراد نادر است. آب و هوا از شمال کوهستانی به دشت‌های جنوب متفاوت است.

گرم‌ترین منطقه Bratislava و جنوب اسلواکی است که در آن دما ممکن است به 30 درجه سانتیگراد در تابستان و گاهی تا 39 درجه سانتیگراد در شهر هوبانوو برسد. در طول شب، درجه حرارت به 20 درجه سانتی گراد (68 درجه فارنهایت) می‌رسد. دمای روزانه در زمستان به طور متوسط ​​در محدوده -5 درجه سانتیگراد تا 10 درجه سانتیگراد است. در طول شب ممکن است سردتر شود، اما معمولا کمتر از -10 درجه سانتیگراد نیست.

در اسلواکی، چهار فصل وجود دارد، هر فصل (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) سه ماه طول می‌کشد. هوای قاره‌ای خشک، در حرارت‌های تابستان و یخ‌های زمستانی به وجود می‌آورد. در مقابل، هوا اقیانوسی بارندگی را به بار می‌آورد و دمای تابستان را کاهش می‌دهد. در مناطق پایین و دره اغلب مه، به ویژه در زمستان وجود دارد.

از نظر آب و هوایی بهترین زمان برای سفر به اسلواکی از آوریل تا ژوئن و اواسط سپتامبر تا اکتبر می‌باشد. البته اگر شما به اسکیت سواری علاقمندید، فصل زمستان نیز زمان مناسبی برای سفر به این کشور می‌باشد.

 

شهرهای اسلواکی

شهرهای اسلواکی

براتیسلاوا
تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند