سفر به والنسیا

خانه اسپانیا والنسیا

تور والنسیا

مشاهده کامل

راهنمای سفر به شهر والنسیا

نگاهی اجمالی به والنسیا و دیدنی های والنسیا

والنسیا شهری مدیترانه‌ای در اسپانیا:

اگر روزی قصد سفر به اسپانیا را داشتید یکی از شهرهایی که باید برای دیدن آن شتاب کنید، والنسیا است که مثل یک عتیقه با ارزش در شرق اسپانیا است که در خلیج فیروزه‌ای آن هر ساله کشتی‌های بسیاری به کنار بندر مدیترانه‌ای والنسیا تکیه می‌زنند و این شهر را می‌توان قطب تجاری اسپانیا نیز معرفی کرد که بعد از مادرید و بارسلونا سومین شهر پرجمعیت اسپانیا است. والنسیا که قدمتی طولانی دارد و دو قرن قبل از میلاد مسیح بنا شده است در آغاز با هدف اسکان سربازان رومی بنا شده که در برابر تاخت و تازهای مهاجمان شبه جزیره ایبری مقاومت کنند که امروز والنسیا بعد از این همه واقعه تلخ و شیریرن تاریخی که پشت سر گذاشته است به یکی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا تبدیل شده.

والنسیا نماد تاریخ کهن اسپانیا:

در والنسیا که قدم بزنید و به دیدن آن بروید قدمتی دیرینه در دل خود پنهان کرده است که امروز تبدیل به جاذبه‌های تاریخی والنسیا شده‌اند و در مقابل چشمان گردشگران زیادی که از سراسر دنیا به دیدن این شهر اسپانیایی می‌آیند خودنمایی می‌کند. این شهر که روزگاری به دست مسلمانان فتح شد و اعراب آن را «مدينة التراب» به معنی شهر شن‌ها نامیدند و کلیسای جامع این شهر را که در قرن 13 ساخته شده بود را به مسجد بدل کردند و امروزه نیز بعد از مسیحیت دین غالب مردم والنسیا اسلام است. روم نیز این شهر را فتح کرده بود و نام امروزی والنسیا نیز از کلمه لاتین Valentina به معنی قدرت و شهامت گرفته شده که وجه‌ تسمیه آن دلاوری‌های سربازان روم بوده است.

 

ادامه مطلب ...

آب و هوای والنسیا

زمان مناسب سفر به والنسیا:

والنسیا شهری مدیترانه‌ای است که بهترین زمان دیدن والنسیا بهار است که برای رفتن به ساحل و آب تنی کردن  زمان مناسبی است و زیبایی درختان پرشکوفه و شب‌های خنک برای شب‌گردی زیبایی سفر را دو برابر می‌کند. از آخرین روزهای آوریل تا ماه ژوئن گردشگران زیادی برای سفر به والنسیا به این شهر رویایی می‌آیند. در روزهای تابستانی به خاطر گرمای هوا شهر از تب و تاب و شلوغی می‌افتد که اگر دوست دارید والنسیا را در روزهای بی‌هیاهو ببینید؛ تابستان‌های والنسیا را از دست ندهید. در ایام زمستان هم هوا خیلی سرد و یخ بندان نمی‌شود ونهایت سردی هوا به 5 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

 

 

ادامه مطلب ...
تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند